În a XI-a etapă din Liga 2, echipa noastră a învins Fotbal Club Brașov cu 2-1, înregistrând a treia victorie consecutivă. Meciul s-a disputat azi, cu începere de la ora 11, pe Stadionul Municipal Dej.

În minutul 13, Alex Pop a șutat pe poartă, portarul brașovenilor Micu a reușit să respingă și Gabriel Fulga a marcat din câțiva metri primul său gol în tricoul Unirii Dej. În minutul 22, centralul Andrei Baciu a acordat penalty pentru oaspeți și Milcho Angelov a egalat de la punctul cu var.

La trei minute după reluare, Angelo Cocian – ajuns la opt reușite în Liga 2 – a executat impecabil o lovitură liberă de la 18 metri, poziție centrală, fără șanse pentru Micu, și a stabilit scorul final.

Pentru echipa noastră urmează un nou joc pe teren propriu, weekend-ul următor, cu Concordia Chiajna.

👉🏻 12. CHINDRIȘ – 20. GÎȚ, 21. D. POP, 15. BURDEȚ, 4. BUTA (‘46 MILITARU), 13. CHIRA (‘71 AD. POP), 5. KEREKI , 17. COCIAN, 10. BLAJ (C) (‘71 GREU), 11. AL. POP (‘83 AN. POP), 18. FULGA (‘46 MAFTEI).Rezerve neutilizate: 39. RAILEAN, 19. ROȘ, 16. CĂLUGĂR, 22. BOGDAN.

Mai multe FOTOGRAFII și IMAGINI VIDEO pe contul nostru de Instagram @fc_unireadej_oficial