Echipa noastră a fost învinsă, scor 2-3, de Gloria Buzău. Partida din etapa 14 s-a disputat azi, cu începere de la ora 11, pe Stadionul Municipal Dej.

Oaspeții au deschis scorul prin Boiciuc (‘5), dar Adrian POP a egalat în minutul 14 cu un șut în forță din interiorul careului. Fotbaliștii antrenați de Adrian Mihalcea au trecut din nou în avantaj, după ce Boiciuc a reușit dubla cu o lovitură de cap (‘26).

La trei minute după reluare, Gaitan a marcat pentru 3-1. În minutul 70, Alex POP a redus din diferență, insuficient însă pentru a obține măcar un punct din această confruntare.

👉🏻 12. CHINDRIȘ – 98. MAFTEI (‘53 BOGDAN), 21. D. POP, 15. BURDEȚ (‘46 CĂTINEAN), 20. GÎȚ, 5. KEREKI , 99. AD. POP (‘88 GREU), 14. MILITARU (‘FULGA), 17. COCIAN, 11. AL. POP, 10. BLAJ (C) (‘53 ROȘ). Rezerve neutilizate: 39. RAILEAN, 4. BUTA, 7. AN. POP, 77. FRĂSINEANU.

Mai multe FOTOGRAFII și IMAGINI VIDEO pe contul nostru de Instagram @fc_unireadej_oficial